Fiziksel Sunucu-1

 • Intel®️ Xeon®️ CPU x3440 CPU
 • 2x 250 GB SSD (Raid-1)
 • 8 GB RAM
 • 3 TB Aylık Trafik
 • Intel®️ Xeon®️ CPU E-1220 CPU
 • 2x 250 GB SSD (Raid-1)
 • 16 GB RAM
 • 3 TB Aylık Trafik

Fiziksel Sunucu-3

 • 2x Intel®️ Xeon®️ CPU x5620 CPU
 • 2x 500 GB SSD (Raid-1)
 • 16 GB RAM
 • 3 TB Aylık Trafik

Fiziksel Sunucu-4

 • 2x Intel®️ Xeon®️ CPU x5670 CPU
 • 2x 1 TB SSD (Raid-1)
 • 32 GB RAM
 • 3 TB Aylık Trafik
Fiyatlar karşılaştırma amaçlı olup 12 aylık alımlarda geçerli en düşük aylık birim fiyatlardır.

Fiziksel Sunucu Avantajları

Natidos ile fiziksel sunucu kiralama size bir çok avantajıda yanında getirir hem de tüm paketlere dahil standart özelliklerle.... Tamamı Türkiye lokasyon kiralık sunucuların avantajlarından yararlanın.

7/24 KVM Desteği

Fiziksel sunucunuza, 7/24 KVM Desteği ile ihtiyacınız olduğu her an bağlanın.

Ücretsiz Kurulum

Kurulum ve konfigürasyonlardan herhangi bir ücret talep etmemekteyiz.

3 TB Aylık Trafik

Tüm fiziksel sunucu paketlerinde 3 TB aylık trafik ücretsizdir.

Türkiye Lokasyon

Tüm fiziksel sunucular Türkiye lokasyon üzerinden sağlanmaktadır.

7/24/365 Destek

Desteğiniz, tecrübeli ve alanında profesyonel destek ekibimiz.

Yedekli Network

Tüm Network ekipmanları olası kesintileri en aza indirmek için yedeklidir.

Yardıma mı İhtiyacınız Var?

Yardım gerekirse sizlere yardımcı olabilmek için hazır bekleyen destek birimlerimizden biriyle irtibata geçebilir, sık sorulan soruları okuyabilir veya bilgi bankamızda küçük bir arama yapabilirsiniz.

Satış Destek

Canlı Destek

7/24 Destek

Destek talebi

Soru Arama

Bilgi Bankası

Sorularınız mı var?
Lütfen, Cevaplarımızı Okuyun.

Fiziksel Sunucu Nedir?

Fiziksel sunucu (Dedicated Server) size özel olarak ayrılan fiziksel makinedir. Fiziksel sunucunun Yönetimi ve kontrolü tamamen size aittir.

Fiziksel Sunucu Kiralama Nedir?

Fiziksel sunucu kiralama, aylık veya yıllık olarak tercih edebileceğiniz tamamen kontrolü size ait bir fiziksel sunucunun size tahsis edilmesidir.

RAID-1 Disk Yapısı Nedir?

RAID-1 Disk yapısı olası bir veri kaybını en aza indirmek için geliştirilmiş bir RAID türüdür. Her fiziksel sunucuda 2 adet disk bulunur verileriniz aynı an da 2 diske birden yazılır.

Olası bir disk arızasında veri kaybını en aza indirmek veya kaldırmak için tüm fiziksel sunucu paketlerimizde RAID-1 disk yapısı kullanılmaktadır.

Fiziksel Sunucuda Herhangi Bir Donanım Arızasında Ne Oluyor?

Kullanmakta olduğunuz fiziksel sunucuda herhangi bir donanım arızası durumunda arızalanan donanım muadili ile değiştirilir. Eğer donanım değişimi ile çözülemeyen bir sorun var ise fiziksel sunucunuz aynı özelliklere sahip başka bir kiralık sunucu ile değiştirilir.

Stoklarımız da aynı özelliklere sahip fiziksel sunucu bulunmaması durumunda ise daha üst özelliklere sahip başka bir kiralık sunucu ile değişim gerçekleştirilir.

Tüm bu işlemler tamamen ücretsizdir. Hiç bir donanım arızasında, değişiminde veya fiziksel sunucu değişiminde natidos müşterilerine ek ücret yansıtmaz.

Fiziksel Sunucunun Avantajları Nedir?

Kiralık sunucunun en büyük avantajı, fiziksel makinenin tamamen size ait olmasıdır. Buna bağlı olarak sunucunun kontrolü tamamen sizdedir.

Fiziksel sunucuyu, proje ihtiyacınıza göre yapılandırabilmenizde avantajları arasındadır. Ayrıca kiralık sunucular yüksek disk kapasiteside sağlamaktadırlar.

Fiziksel Sunucu Ne Kadar Sürede Teslim Edilir?

Fiziksel sunucuların teslimat süresi genellikle sipariş onayından itibaren 120 dakikadır. Ancak bu süre teknik ekibimizin yoğunluğuna bağlı olarak 24 saate kadar uzayabilmektedir.

Fiziksel Sunucuya Ek IP Adresi Satın Alabilir Miyim?

Elbette, Kiralık sunucular 1 adet özel ip adresi ile birlikte gelmektedir. 1 adet özel ip adresi fiyata dahildir. Dilerseniz sepet ekranında 5 adet ip adresine kadar satın almanız mümkündür.

Fiziksel Sunucularınızın Lokasyonu Neresidir?

Tüm kiralık sunucularımız Türkiye lokasyondur. Bu sayede Yurt içinden yapacağınız erişimler de daha düşük ping sürelerine sahip olursunuz.

Fiziksel Sunucu Kurulumu Ücretli Mi?

Hayır, fiziksel sunucu kurulumu için herhangi bir ücret talep etmemekteyiz. Sipariş esnasında belirlediğiniz konfigürasyon ve özellikler sistem mühendislerimizce ücretsiz olarak kurulmaktadır.

Fiziksel Sunucu Kiralamalı Mıyım?

Bu tamamen projeniz ve iş planınıza göre tercih etmeniz gereken bir konudur. Proje durumunuzu bilmeden buna doğru cevap vermemiz ne yazık ki mümkün değildir.

Dilerseniz fiziksel sunucu kiralama hakkında bize bir destek talebi gönderebilirsiniz. İhtiyaçlarınızı karşılayacak çözümler üretmek ve sorularınızı cevaplamaktan mutluluk duyarız.

Fiziksel Sunucunun Özelliklerini Yükseltebilir Miyim?

Maalesef, kiralık sunucularda herhangi bir donanımsal değişiklik veya donanım yükseltme/düşürme işlemleri yapmamaktayız. Daha üst bir sunucuya geçmek isterseniz yeni bir fiziksel sunucu kiralamanız gerekmektedir.

Ancak elbette yazılımsal müdahale gerektiren "Aylık Trafik" hizmeti gibi yükseltmeler yapmaktayız.