Rust Otomatik Koşma Kodu Nedir?

Rust Otomatik Koşma Kodu

Rust otomatik koşma kodu ile Rust oyununda karakterinizin otomatik olarak koşmasını sağlayabilirsiniz. Bu kod sayesinde sürekli koşma tuşuna basmak zorunda kalmazsınız ve daha az efor sarf edersiniz.

Günümüzün popüler hayatta kalma oyunları arasında üst sıralarda yerini koruyan Rust oyununda şimdi otomatik koşma işleminin nasıl yapıldığına geçelim.

Rust Otomatik Koşma Nasıl Yapılır?

Rust Oto koşma işlemi için aşağıdaki adımları uygulayabilirsiniz. Fakat aşağıda belirtilen "q" tuşu Rust oyununda karakterinizin craft menüsünun kısayoludur bu yüzden "q" tuşu yerine işlevi olmayan farklı bir tuş atamanız daha doğru olacaktır.

  1. Oyuna Giriş Yapın.
  2. "F1" Tuşuna Basarak Konsolu Açın.
  3. Konsola Bind q forward ;sprint Yazın ve "Enter" tuşuna basın.

Artık "q" tuşuna bastığınızda karakterinizin otomatik olarak koştuğunu göreceksiniz. Elbette hızlı koşmak için "q" tuşunu kullanmak zorunda değilsiniz. Bunu değiştimek için "Bind q forward ;sprint" kodunda ki "q" yerine kendiniz istediğiniz bir tuşu da atayabilirsiniz.

Rust Oto Koşma Nasıl Durdurulur?

Otomatik koşmayı kapatmak ise oldukça basit, bunun için klavyeden  sadece "shift" tuşuna basmanız yeterli olacaktır. "Shift" tuşuna bastığınız zaman artık karakterinizin otomatik olarak koşmadığını göreceksiniz. Eğer tekrar karakterinizin otomatik olarak koşmasını isterseniz klavyeden "q" tuşuna basmanız yeterli olacaktır.