Rust Nasıl Türkçe Yapılır? Rust Dil Değiştirme

Rust Nasıl Türkçe Yapılır

Günümüzün hayatta kalma oyunları arasında oldukça popüler olan Rust, 2023 yılı itibari ile Türkçe'de dahil olmak üzere tam 31 adet dili destekliyor. Topluluk tarafından geliştirilen geniş dil desteği sayesinde özellikle de oyunu kendi dilinde oynamak isteyenler için harika bir seçenek meydana geliyor. Durum böyle olunca oyunda dil değişikliği yapmak isteyenler tarafından, Rust nasıl Türkçe yapılır? Gibi sorularda sıklıkla soruluyor.

Steam üzerinden oynanabilen bu oyunda aslında dil değiştirmek oldukça kolay, sadece bir kaç tık ile 31 adet dil arasından kendi dilinize uygun olanı tercih edebiliyorsunuz. Rust, dil değiştirme ekranında bize çevirilerin topluluk tarafından yapıldığını ve bu yüzden bazı hatalar olabileceğini de belirtiyor.

Rust Türkçe Yapma Aşamaları

Rust Türkçe yapma aşamalarını aşağıdaki liste üzerinden takip edebilir ve sadece bir kaç tıklama ile bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

  1. Rust'ı çalıştırın.
  2. Ekranın sağ tarafında bulunan "A" harfine benzeyen dil değiştirme simgesine tıklayın.
  3. Açılan pencereden oyunun yeni dilini seçin.
Rust Dil Değiştirme

Rust dil değiştirme işlemi aslında bu kadar kolay artık oyunun dilini bir kaç adımda değiştirebilir, ister Türkçe olarak isterseniz de İngilizce veya farklı dil seçenekleri ile bu oyunu oynayabilirsiniz.