Rust FPS Gösterme Kodu Nedir?

Rust FPS Gösterme Kodu

Oyunlarda zaman zaman fps dalgalanmaları yaşanabilmektedir. Böyle durumlardan dolayı ekranda anlık olarak sahip olduğunuz fps değerlerini görmek isteyebilirsiniz. Özellikle Rust gibi fps odaklı bir oyunda mücadele edebilmek için oyunu ideal fps değerlerinde oynamanız gerekebilmektedir.

Neyse ki sahip olduğumuz fps değerlerini anlık olarak görebilir ve yeterli gelmemesi halinde oyunun grafik ayarlarına müdahale ederek sorunumuzu çözebiliriz. Şimdi Rust fps gösterme kodu ile bir kaç adımda nasıl kolaylıkla ekranda fps değerlerini görebileceğinize değinelim.

Rust FPS Gösterme Nasıl Yapılır?

Rust fps gösterme işlemi sadece bir kaç adımda kolaylıkla yapılabilmektedir. Aşağıdaki adımları uyguladıktan sonra artık ekranda anlık olarak fps değerinizi görebilirsiniz.

  1. Oyuna Giriş Yapın.
  2. "F1" Tuşuna Basarak Konsolu Açın.
  3. Konsola “perf 1” yazarak "Enter" tuşuna basın.

Hepsi bu kadar, tekrardan oyuna döndüğünüz de artık ekran da anlık olarak fps değerlerinizi görebileceksiniz. Eğer düşük fps değerlerine sahipseniz, daha akıcı oynamak için oyunun grafik ayarlarını düzenleyerek sizin için ideal olan fps değerine karşılık gelen grafik ayarlarını tercih edebilirsiniz.